درباره ما

اقتصاد ما همان محیط زیست ماست

انجمن مديريت سبز ايران تشکلی غیردولتی و غیرانتفاعی (NGO) است که در اتاق بازرگانی و صنایع ومعادن وکشاورزی ایران به ثبت رسیده است و دامنه فعالیت آن بر سازمان‌ها (صنایع، بیمارستان‌ها، دستگاه‌های اجرائی، مراکز آموزشی و …) متمرکز است و بر گسترش دانش و فرهنگ مدیریت سبز که به معنی همگرایی مسئولیت‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی سازمان‌ها است تمرکز دارد. 

انجمن بر اساس نتایج برنامه‌های چهارم، پنجم و ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور، سیاستهای ابلاغی کلان زیست محیطی کشور و نشست جهانی گلاسکو در آبان ماه سال 1400، تحولات مدیریتی و رویکردی در اهداف و سیاستهای خود اعمال کرده است.

براساس گزارش سازمان ملل، تغییرات اقلیمی متاثر از انتشار گازهای گلخانه‌ای است که بدلیل مصرف منابع در سازمان‌ها و جوامع رخ می‌دهد. آلودگی زیست محیطی نیز به‌دلیل انتشار پسماند و پساب در طبیعت است که دلیل آن مصرف بیش از اندازه منابعی است که صورت می‌پذیرد و از سوی دیگر از بین رفتن گونه‌های گیاهی و جانوری در اکوسیستم به جهت آلودگی محیط زیست و تغییرات اقلیمی است.

در همین راستا انجمن بر این باور است که صیانت از اقتصاد معنای صیانت از محیط زیست را بخود گرفته است. صیانت از اقتصاد به معنای مصرف صحیح و مناسب منابع و تغییر رویکرد فنآوری و سبک زندگی همسو با قانون طبیعت.     

چشم انداز انجمن مديريت سبز ايران

انجمن مديريت سبز ايران معتبرترين تشكل غيردولتي علمي و حرفه‌اي مدیریت سبز در كشور و منطقه است، كه براي يكپارچه‌سازي مسئوليت هاي اقتصادي، اجتماعي و زيست محيطي سازمان ها توليد علم و دانش مي‌نمايد. این چشم‌انداز منطبق بر این اصل مترقی صورت می‌پذیرد که محیط زیست محرک اصلی شکوفایی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جوامع و عامل همگرائی تمدن‌ها است.

ماموريت انجمن مديريت سبز ايران

ارائه خدمات كارشناسي مدیریت سبز، فلسفه محیط زیست، زیباشناسی محیط زیست به نظام آموزشی و فرهنگی و سازمان‌هاي كشور و منطقه با هدف ایجاد پایداری در فضای کسب‌وکار، از طریق يكپارچه‌سازي مسئوليت‌هاي اجتماعي، اقتصادي و زيست محيطي آنان.

اعضای هیات مدیره

محمد-حسن-امامی
محمدحسن امامی رئیس
adine
موسی الرضا آدینه نائب رئیس
پورعباس
نورالهدی پورعباس دبیرکل
پرستو-جوادی
پرستو جوادی عضو هیات مدیره
ملکپوری
علیرضا ملک پوری عضو هیات مدیره
مریم حاجی بنده عضو علی البدل هیات مدیره
شروین اردلان عضو علی البدل هیات مدیره
عباس مستخدمین بازرس

سوالات متداول

سوال 1

جواب 1

سوال 2

جواب 2

سوال 3

جواب 3

سوال 4

جواب 4